Gdzie na wakacje 2017? Tylko do Gruzji!

Portal Skyscanner przygotował zestawienie 10 najgorętszych trendów podróżniczych na rok 2017.
Z badania wynika, że Gruzja jest na pierwszym miejscu wśród najciekawszych kierunków podróżniczych.
W ciągu dwóch lat zainteresowanie Polaków tą destynacją wzrosło o ponad 80%.
Podróżom do Gruzji sprzyja ciekawa siatka bezpośrednich połączeń zarówno tanich jak i regularnych przewoźników.

Poza Gruzją do grona ciekawych kierunków wakacyjnych zaliczono także: Ukrainę, Kubę, Maltę, Filipiny, Indonezję, Wietnam, Malediwy, Sri Lankę oraz Tajlandię.

Kraje UE zgodziły się na zniesienie wiz dla Gruzji

Kraje Unii Europejskiej zgodziły się formalnie na zniesienie wiz dla obywateli Gruzji. Decyzję w tej sprawie ostatecznie zaakceptowali ambasadorowie państw członkowskich. Do zakończenia procedury potrzebna jest jeszcze zgoda Parlamentu Europejskiego.

Wiele wskazuje na to, że europosłowie będą głosować w sprawie zniesienia wiz dla Gruzinów na sesji plenarnej w lutym. Ale ostateczną decyzję podejmą przewodniczący grup politycznych. Nie powinno być już niespodzianek w głosowaniu, bo wcześniej negocjatorzy Parlamentu Europejskiego i unijnych rządów wstępnie zgodzili się na zniesienie wiz.

Gruzja ma nowy rząd i premiera

Premierem został Giorgi Kwirikaszwili, były minister spraw zagranicznych.
Za nowym szefem rządu głosowało 86 posłów, przeciw było 28.

Obecny premier przez wiele lat pracował w sektorze finansów i bankowości. W latach 1999-2004 był posłem z ramienia Nowej Prawicy. Po tzw. rewolucji róż, w rezultacie której z fotela prezydenta ustąpił Eduard Szewardnadze, Kwirikaszwili powrócił do biznesu. W polityce znalazł się ponownie w 2012 roku, kiedy został ministrem gospodarki.